Třetí a poslední krok programu „Moje první čočky“. Blížíme se do cíle vaší cesty ke kontaktním čočkám, a proto stojí za to poohlédnout se zpět na její začátek.

Více svobodyvyšší sebevědomí a lepší periferní vidění jsou nejčastější hodnoty, které zdůrazňují uživatelé kontaktních čoček při jejich hodnocení. Rozšíření možností korekce zraku vám dává možnost vybrat si mezi brýlemi a kontaktními čočkami podle aktuální potřeby a situace. Několik příkladů, které nejspíš zažijete „poprvé“ díky kontaktním čočkám.

1. Procházka v dešti – už žádné zmoklé a zamlžené brýle.
2. Tanec a sport – můžete si při něm poskočit bez obav, že vám spadnou brýle. 
3. Nošení běžných slunečních brýlí – díky čočkám si můžete vybrat běžné sluneční brýle bez dioptrií.
4. Líčení a make-up – už žádné rozmazané stíny.
5. Sledování 3D filmů – nebudete muset mít na očích dvoje brýle.
6. Otevření trouby – už žádná pára na brýlích. 

postranniPar

Program "Moje první čočky" je s vámi na každém důležitém kroku po celý následující rok.

Vaše cesta pokračuje
Pro pohodlné a dlouhodobé nošení kontaktních čoček je důležité, abyste se cítili stále sebejistější a mohli si tak čočky dokonale užít. Spadá sem i jistota při nasazování a vyndávání čoček a vědomí, že se případně máte na koho obrátit s prosbou o pomoc. Společně s Vaším očním specialistou vás bude program "moje čočky" provázet na každém důležitém kroku.

Výběr kontaktních čoček

Jako nový uživatel kontaktních čoček se během prvních několika týdnů jejich pravidelnějšího nošení můžete setkat s některými situacemi, jako jsou suché nebo podrážděné oči. Na začátku používání čoček je to zcela běžné – vaše oči se čočkám teprve přizpůsobují

Pokud budete chtít, můžete vyzkoušet jiné čočky. Na trhu je jich široká nabídka, ze kterých si vybere prakticky každý uživatel podle svých osobních potřeb. Váš oční specialista Vám při výběru čoček poskytne důležité rady.

Aplikace jednodenních kontaktních čoček

Vyjímání jednodenních kontaktních čoček

Mýty o kontaktních čočkách

Aplikace měsíčních kontaktních čoček

Vyjímání měsíčních kontaktních čoček

Kontaktní čočky a roztoky

5 věcí, se kterými se můžete setkat během prvních tří týdnů nošení čoček:

1. Nasazování a vyjímání  tyto činnosti vám časem půjdou snadněji a lépe, čas od času s nimi ale může být problém. To je zcela normální. Praktické tipy a triky včetně připomenutí, jak čočky správně nasazovat a vyjímat, naleznete na videu na výše uvedeném odkazu.

2. Suché oči
 protože jsou pro vás čočky něčím novým, oči si na ně stále zvykají, a především ke konci dne můžete mít pocit suchých očí a cítit potřebu si čočky vyndat. Před vyndáním může pomoci, pokud si v takovém případě nakapete do očí zvlhčující oční kapky. Pokud i nadále budete vnímat ke konci dne pocit suchých očí, promluvte si se svým očním specialistou, který vám může doporučit jiný typ kontaktních čoček.

3. Zarudlé a nateklé oči
– protože se nasazování a vyjímání kontaktních čoček stále učíte, mohou pro vás tyto činnosti být náročné. Pokud se navíc hodně dotýkáte očí okolo čočky, mohou zarudnout a otéct. To je zcela normální – dejte si na chvíli pauzu a zkuste to později. Pokud budou oči zarudlé delší dobu, oznamte to očnímu specialistovi.

4. Zamlžené a nejasné vidění
– vaše oči si na kontaktní čočky stále zvykají, a proto v nich můžete vidět jinak než s brýlemi. Po nějaké době nošení čoček se vaše vidění ustálí, a pokud ne, dejte vědět svému očnímu specialistovi. Může vám doporučit jiný typ čoček.

5. Uvědomování si čoček
– když s nošením čoček teprve začínáte, stává se, že si „uvědomujete“, že je máte v očích. To je zcela běžné a časem se to zlepší. Pokud ale čočky v očích cítíte tak, že vám to není příjemné, konzultujte to se svým očním specialistou, který vám doporučí vhodnější typ čoček.

Je zcela přirozené, že na nošení kontaktních čoček si budete zvykat prvních několik týdnů nebo měsíců. Pokud si chcete promluvit s očním specialistou, klikněte na následující tlačítko.

Kontrola nejpozději po prvním 1. roce nošení čoček

Přibližně rok poté, co jste začali nosit kontaktní čočky, vás budeme kontaktovat, abychom Vám připomněli kontrolu v rámci následné péče. Oční specialista zkontroluje, že máte zdravé oči a že vám nošení zvolených kontaktních čoček i nadále vyhovuje.

Pro vás je to příležitost seznámit se s novinkami a aktuální nabídkou na trhu, která by vám mohla přinést další výhody, obzvlášť v případě, že ve vašem životním stylu došlo v uplynulém roce ke změnám.

Přihlásit se do programu "Moje první čočky"