Připravili jsme pro vás tipy a praktické video-návody přímo od našich specialistů

Nikdy ale nezapomínejte:
odborné oční vyšetření je prvním krokem ke svobodnému výběru optické pomůcky ke korekci zraku, která bude plně vyhovovat vašemu životnímu stylu. Je tak i samozřejmým prvním kokem na vaší cestě k používání kontaktních čoček.

Aplikace jednodenních kontaktních čoček

Vyjímání jednodenních kontaktních čoček

Mýty o kontaktních čočkách

Aplikace měsíčních kontaktních čoček

Vyjímání měsíčních kontaktních čoček

Kontaktní čočky a roztoky

Používání čoček je snadné. Je to jako se vším - pokud chcete, aby vám sloužily dlouho a bez potíží, pamatujte si jednoduchá pravidla.

1. Váš zdravotní stav

Věnujte vždy pozornost svému aktuálnímu zdravotnímu stavu. Nepoužívejte kontaktní čočky v případě zánětů očí a jejich okolí, ani v době akutních horečnatých onemocnění, zánětů horních cest dýchacích a podobně.

2. Pravidelná návštěva očního specialisty

Pravidelně navštěvujte svého očního specialistu. Při používání kontaktních čoček byste měli chodit na pravidelné kontroly zraku každého půl roku a nikdy ne méně, než jedenkrát ročně.

V případě zhoršení kvality vidění v kontaktních čočkách kontaktujte svého očního specialistu neprodleně.

3. Používejte je čočky, které Vám doporučil Váš optometrista

Používejte jen kontaktní čočky a případně roztoky k péči o kontaktní čočky, které vám doporučil váš oční specialista. Případnou změnu s ním vždy konzultujte. Dodržujte doporučené termíny pro výměnu kontaktních čoček, případně roztoků a pouzdra na kontaktní čočky. Řiďte se příbalovými instrukcemi ke každému produktu.

4. Nespěte v kontaktních čočkách

Nespěte v kontaktních čočkách, pokud vám to výslovně s daným typem kontaktních čoček neschválil váš oční specialista.

5. Pozor na kohoutkovou vodu!

Chraňte kontaktní čočky, pouzdro na kontaktní čočky a případné další pomůcky před kontaktem s vodou z vodovodního řádu, případně dalších vodních zdrojů.

Nepoužívejte kohoutkovou vodu k čištění a oplachování kontaktních čoček a pouzdra na kontaktní čočky. Nepoužívejte kontaktní čočky při vodních sportech, plavání, ve sprše, v sauně.

6. Pozor na prach a chemické výpary

Vyhněte se v kontaktních čočkách prostředí, které by mohlo být znečištěné škodlivými chemickými výpary nebo nadměrnou mírou prachu v ovzduší. Suché a klimatizované prostředí může vést k nižší snášenlivosti kontaktních čoček.

7. Dráždění, pálení, škrábání nebo červenání očí ?

V případě dráždění, pálení, škrábání nebo červenání očí vyjměte čočky a pokud se stav nelepší vyhledejte neprodleně odbornou lékařskou pomoc u oftalmologa.

Nikdy nepoužívejte viditelně poškozenou kontaktní čočku nebo čočku vybalenou z viditelně poškozeného balení – blistru.

8. Brýle rozhodně nevyhazujte

Vždy mějte k dispozici brýle s vaší aktuální dioptrickou korekcí pro případ, že nemůžete kontaktní čočky z nějakého důvodu použít.

Přihlásit se do programu "Moje první čočky"