5 věcí, se kterými se můžete setkat během prvních tří týdnů nošení čoček:

1.  Nasazování a vyjímání – tyto činnosti vám časem půjdou snadněji a lépe, čas od času s nimi ale může být problém. To je zcela normální. Praktické tipy a triky včetně připomenutí, jak čočky správně nasazovat a vyjímat, naleznete na videu na výše uvedeném odkazu.

2.  Suché oči – protože jsou pro vás čočky něčím novým, oči si na ně stále zvykají, a především ke konci dne můžete mít pocit suchých očí a cítit potřebu si čočky vyndat. Před vyndáním může pomoci, pokud si v takovém případě nakapete do očí zvlhčující oční kapky. Pokud i nadále budete vnímat ke konci dne pocit suchých očí, promluvte si se svým očním specialistou, který vám může doporučit jiný typ kontaktních čoček.

3.  Zarudlé a nateklé oči – protože se nasazování a vyjímání kontaktních čoček stále učíte, mohou pro vás tyto činnosti být náročné. Pokud se navíc hodně dotýkáte očí okolo čočky, mohou zarudnout a otéct. To je zcela normální – dejte si na chvíli pauzu a zkuste to později. Pokud budou oči zarudlé delší dobu, oznamte to očnímu specialistovi.

4.  Zamlžené a nejasné vidění – vaše oči si na kontaktní čočky stále zvykají, a proto v nich můžete vidět jinak než s brýlemi. Po nějaké době nošení čoček se vaše vidění ustálí, a pokud ne, dejte vědět svému očnímu specialistovi. Může vám doporučit jiný typ čoček.

5.  Uvědomování si čoček – když s nošením čoček teprve začínáte, stává se, že si „uvědomujete“, že je máte v očích. To je zcela běžné a časem se to zlepší. Pokud ale čočky v očích cítíte tak, že vám to není příjemné, konzultujte to se svým očním specialistou, který vám doporučí vhodnější typ čoček.


<< Domů


< Adaptační období

Přihlásit se do programu „Moje první čočky“